HAKKIMIZDA

Menderes Yahşi: (Dalış Eğitmeni ve Rehber Dalıcı)

18 Mayıs 1962 senesinde, İstanbul doğdu. Çocukken, suya karsı büyük ilgisi vardı. Öğrenim hayatı, İstanbul’da geçti. İ.Ü. İktisat Fakültesini, 1986 yılında bitirdi. Askerliği takiben, Bankacılık sektöründe yedi yıl, dış ticaret üzerine çalıştı. 1995 Haziran ayında, ortağı olduğu Escortland Taksim’de işe başladı. 1997 senesinde, Pusula Dalış Klübünde, üç yıldız dalış eğitmeni, Rüştü Demirkol’dan bir yıldız dalış eğitimini alarak, Scuba (aletli dalış) hayatına başladı. Dalmaya olan merakı, onu her fırsatı degerlendirmeye yönlendirdi. 1998 de iki yıldız dalıcı, 1999′da da üç yıldız dalıcı eğitimlerini tamamladı. Başladığı işi bitirme arzusu onu eğitmen olmaya yönlendirdi. Altay Doyum’un açtığı eğitmen kurslarına katılarak, 2000 senesinde, bir yıldız eğitmen, 2001 yılında da, iki yıldız eğitmen oldu. 2002 senesinde, yine Altay Doyum’un düzenlediği Bronz cankurtarma eğitimine katıldı.

Ayrıca, 2002 yılında Rudi Castineyra ve Yasemin Dalkılıç’ın beraberce, Bodrum’da düzenlediği serbest dalış seminerine katılarak, FREE’nin Advance brovesini aldı. 2003 yılında, Rudi Castineyra ve Yasemin Dalkılıç’ın Bodrum’da yaptıkları, eğitim seminerine katılarak, serbest dalışta elde ettiği gelişmeleri, test imkanı buldu.

Şimdiye kadar, nerelerde dalış yaptı:

Marmara’da; Çaddebostan Balıkadamlar Klübü’nün düzenlediği dalış turlarında, Sivriada ve Yassıada da dalışlar yaptı.

Çanakkale’de; İbrice, Bolayır, Kömür Limanı, Despot ve Kabatepe’de Kuzeyeğe teknesiyle Saroz’un hemen her yerinde,

Gökçeada; Rüştü Demirkol hoca ile Uğurlu Plajında

Ayvalık’da; Körfez Diving Center Kemal Çalışkan hocayla, hemen her yerinde,

Bodrum’da; Askın Diving ile hemen her yerde,

Marmaris’te; Magic Life Tatil Köyünün dalış okulu teknesiyle Marmarisin bazı bölgelerinde,

Fetiye’de; Altay Doyum hocanın düzenlediği turda, bir çok yerde,

Kaş’da; Blue Horizin Scuba Team ile ve Kuzeyeğe’nin düzenlediği turda, hemen her yerde,

Kemer’de geçirdiği yaz tatillerinde, tatil köyünlerinin bir çoğunda, dalış yaptı.

Asistanlık deneyimleri; Rüştü Demirkol hocanın, Kızıltoprak Dalış Okulunun, Caddebostan Balıkadamlar Klübünün, Körfez Diving Center, Altay Doyum hocanın, Uğur Ergen hocanın, Blue Horizon Scuba Team ve Kuzey Eğe Dalış Okulunun düzenlediği dalış turlarında asistanlık ve grup liderliği yaptı.

Nerede yaşıyor: 

15 Mayıs 2003 tarihinden beri Adrasan’da yaşıyor. 23 Nisan 2004 senesinden beri de, Deep Fishing adı altında amatör balıkçılık kapsamında, balık avı turları düzenliyor. Balık avı turlarından, zaman kaldıkça tüplü dalış ve serbest dalış eğitimleri veriyor.

Medeni Durumu: 

Evli, bir çocuk babası.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.