BALIK AVI TURUNA NICIN GELINIR

Balık Avı Turuna Niçin Gelinir ? –

Balık avının rast gele olduğunu bilen avcı, balık avı turuna kısmetini denemek, macera dolu güzel bir gün geçirmek ve balık avı konusundaki bilgisini arttırmak için gelir. Büyük balık avı üst düzey bilgi ve beceri ister. Öncelikle avcının bu bilgi ve becerisini arttırması gerekir. Bilgi ve beceri, tecrübe sayısına bağlı olarak artar.

Büyük balık avı yorucudur. Yorucu olmasının sebebi; büyük balık için önce yem balığı avı yapılması ve daha sonrada uzun süreli büyük balık için dolaşmak gerekmesindendir. Bütün bu uğraşlardan sonra büyük balık avlandığında, mücadele de zorlu geçmektedir. Bu mücadele sonucunda avcı yorgun düşmektedir. Balık tekneye alındığında avcı tam anlamıyla tatmin olmuştur. Bu şekilde avcı balık avı turuna katılış amacını gerçekleştirmiş olur.

Bu Balık Dünyayı Doyurur

Avlanan bir büyük balık teknede av yapan avcıları bir çok kez doyurmak için yeterlidir. Daha fazla balığı ne yapacağız. Balığın çoğalması ve sonraki avların daha verimli geçmesi ve başka avcılarında av yapabilmesi için başka balık almamak gerekir. Bir meranın çok fazla rahatsız edilmesi de çok doğru değildir. Rahatsız olarak merasını terk eden balık uzun süre aynı meraya gelmeyebilir. Bu durum, balık avı tutkunları için hiç arzu edilmeyen bir durumdur. Çok fazla baskılanmaya mera her zaman balık yapar. Bu meralarda balık avı da kolaydır.

Avcının avladığı trofe avı ailesine, dostlarına ve çevresine görsel ve/veya sosyal medya aracılığıyla geniş bir kitleye göstermek istemesi anlaşılabilir bir durumdur. Ve bu durum balık avı sevgisinin gelişimine katkı sağlar. Bu aşamada avcı, balığı ailesi ve sevdikleriyle yiyerek avın coşkusunu daha ileri düzeyde paylaşabilir. Ama bir avcının balık avı turuna millete ziyafet çekmek için gelmesi hiç doğru değildir. Bu amaçla balık avına gelmek isteyen birisinin kesinlikle balık haline gitmesi daha doğru olacaktır. Balık avı turu, bu tür yaklaşımlar için sadece bir kumardır. Kumar oynamak da doğru değildir.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.