BALIK AVI VIDEOLARI

Balık Avı Videoları – Cengiz ve Elif’in iki günlük balık avı videoları:

Akif Cengiz ve Elif Ceylandağ – 30 Kg Akya Avı

Cengiz ile uzun zamandır tanışıyoruz. Yıllar önce, Akya avı için Adrasan’a gelmiş ve beraber balık avı turuna çıkmıştık. Geçmişte, Akya avı yapmak kısmet olmamıştı. Aradan yıllar geçti, nihayet bu sene yine balık avı turuna çıkmak kısmet oldu. Cengiz, bu seneki balık avı turuna eşi Elif ile beraber geldi. Bu seneki turda, aile birliğinin oluşturduğu sinerji işe yaradı. 6 – 7 Kg bir Akya hayali kuruyorlardı.

Bu balık avı turunda, av merası olarak Sulu Adayı seçmiştik. Sulu Adaya kadar, yeterli miktarda Palamut avı yapmıştık. Sulu Adada hemen Akya avı için, Akya oltasını hazırlayıp denize bıraktık. Sulu Adanın açık kısmını ilk çekişimizde, Elif’in elindeki çıkrık oltanın kaloması, amansız bir hızla çekilmeye başladı. Altımız kayalık olduğu için, tekneyi açık denize çevirerek, adadan uzaklaşmaya başladık. Elif’in zorlandığını görünce, oltayı alıp Akya avımızla ilgili durumu anlamaya çalıştım. Oltanın çekmesinden ve basışından,Akya’nın büyük bir şey olma ihtimali çok fazlaydı. OltaAkya’ya yandan geçmemişse, oldukça büyük bir Akya avı yapmıştık. Akyakalomayı boşalttıkça, tekne ile açığa doğru giderek, Akya’yı yorarak çekmeye çalıştık. Durduğumuzda, Akya çok sert mücadele ediyordu. Sonunda, Akya teknenin altında büyük daireler çizerek yukarı doğru gelmeye başlamıştı. Akya’nın sudaki bu görüntüsü, Akya avının en güzel anıdır. Bu görüntüyü izledikten sonra, Akya’yı geri salsak, içim cız etmez. Akya’nın yukarı gelişini, parıldamasını, yukarı geldikçe büyümesini suda görmek çok güzel bir duygu. Teknenin yanına geldiğinde, Akya’nın büyüklüğü ortaya çıkmıştı. Cengiz ile Elif 6 – 7 KgAkya avı beklerken, 30 Kg Akya avı yapmışlardı. Akya’yı tekneye aldığımızda ikisi de şoktaydı.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.