HAYALLERININ BALIGI SINARIT AVINI DIP SIRTISIYLA YAPTILAR

Sinarit Avı Videosu ve Resimleri –

Mevsim kış olduğu için, bu dönemde iyi hava bulup balık avına çıkmak zor oluyor. İyi havanın olduğu günler de hep, hafta içine denk geliyor. Balık avı turuna karar verip, iyi hava bulduğumuz günlerdendi. Hava, gerçekten çok güzeldi. Güzel bir havada tekneyi, kıyıdan denize indirmek ve balık avından dönünce tekrar karaya almakta kolay oluyor. Böyle güzel bir günde, sabah erkenden sahilden tekneyi denize indirip, kıyıdan biraz açılınca, balık avı çeşitliliğimizi arttırmak için, önce Palamut avı ile başladık. Eğer, Palamut avı yapabilirsek, Akya avı şansımızı deneyecektik. Bir süre Palamut avı için yüzey rapalası ile sırtı yaptık. Palamut avı yapamayınca, hiç vakit kaybetmeden, 9 – 11 cm dip rapalası kullandığımız, dip takımları ile dip sırtısı çekmeye başladık.

Kış dönemi, Sinarit ve Lagos kıyılara yaklaştıkları bir dönemdir. Özellikle, Sinaritler birkaç metre derinliklere girerek av yapmaya çalışır. Bu yüzden, kış ayları Sinarit avlamak için en uygun zamanlardır. Sinaritler, sular ısındıkça daha derin serin sulara doğru çekilirler. Suyun sıcak olduğu zamanlarda genellikle, sabah serinliğinde av yapmak için ve akşam gün batımında ise, hem av yapmak, hem de gecelemek için kıyılara yanaşır. Bunun dışında, açık suda vakit geçirir.

Sinaritin kıyılara yakın olduğunu bildiğim bu kış ayında, 10 -30 m aralığında dip rapalası ile dip sırtısı çekmek, Sinarit avı için en doğru yöntem olacaktı. Dip sırtısı ile dolaşmaya ve kıyıları tarayarak, kısmetimizi aramaya başladık. Kısmet bizimle, Çoban Limanının içinde buluştu. Tam Çoban Limanından, Karataş Yalısına doğru döndüğüm sırada, kaloma hızla akmaya başladı. Kaloma ne güzel boşalıyordu. Tekneyi açığa alıp, Sinarit ile mücadeleye başladık. 15 -20 dakikalık çetin mücadeleden sonra, Sinarit teknede ellerimizin arasındaydı. İşte, balık avı buydu.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.