Suat ve Namık – Yemli Akya Oltasıyla AKYA Avı Videosu

YEMLI AKYA OLTASI ILE AKYA AVI VIDEOSU –

Balık avı turu için Adrasan Sahilinde, Suat ve Namık ile buluştuk. Suat ve Namık, ilk defa karşılaşıyorlardı. Tekneye binmeden önce, tanışma faslını hallettik. Tekneye binip, denize açıldığımızda, Palamut için yüzey sırtısı çekerek Sulu Adaya doğru yol almaya başladık. Sulu Ada yolunda Palamutlar, oltalara sıra ile geliyordu. Palamut avına doymuştuk. Sulu Adaya gidene kadar, hem balık avı yapmış, hem de sohbet edip, kaynaşmıştık. Suat ile Namık, kafa dengi çıkmıştı.

Sulu Adada bir süre Palamut için dolaşıp, birkaç Palamut daha avladık. Yeterli yemlik Palamut avladığımız için, Palamut avını bırakarak, Akya avı için, Sulu Adanın açığına çıkıp, Akya oltasını hazırlamaya başladık. Akya oltaları hazır olunca, sırayla denize bırakarak, Sulu Adanın kuzey batı tarafında dolaşmaya başladık. Akya olmasına rağmen, oltalarımıza öğlene kadar, Akya vurmadı. Sulu Adada öğle molasını verip yemek yedik, denize girdik, dinlendik ve öğleden sonrası için enerji topladık.

15.30 da yeniden balık avına başladığımızda, Akya avlamak için çok istekliydik. Akya oltasını sırayla denize bırakıp, yemli dip sırtısı çekerek, dolaşmaya başladık. Saat 17.00 gibi Namık’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Hemen, Namık’ın oltasını kontrol ettim. Akya gelmişti. Heyecanla oltaları sarmaya başladık. Balık olmayan oltayı hemen toplayıp, Namık’a yardım ettik. Akya, kısa aralıklarla oltaya asılıp kalomayı boşalttığı için, mücadele uzuyordu. Namık Yorulunca, oltayı Suat’a verdi. Suat’ta oltayı çekerek, Akya yakalamış olmanın keyfini sonuna kadar yaşadı. Hep beraber sırayla, çekerek, Akya’yı iyice yorduk. Akya yorulunca, tekneye yaklaşmış, 10 m altımızda dönmeye başlamıştı. Akya’nın yukarıya gelişini seyrederek, çekmeye devam ettik. Teknenin yanına gelince, uzanıp tekneye aldım. Teknede, müthiş bir sevinç vardı. Özellikle, Namık çok sevinmişti. Sevincini dile getirecek kelimeler bulmakta zorluk çekiyordu. Suat, daha önce Akya avı tecrübesi yaşadığı için, Namık’a göre daha sakindi. Namık ise, ideallerinden birin daha gerçekleştirmiş olduğunu söylüyordu. Darısı her isteyenin başına… 

 

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.