TROFE SINARIT AVI YENI REKORLARI OLDU

Sinarit Avı Resimleri ve Videosu

Balık avı turlarının en düzenli müdavimi, Ali Bağcı’dir. Ali, ilk çıktığımız balık avı turunda, ilk avladığı balık da Sinarit’ti. İlk balık avında Pırasalı Adanın kenarlarında, yüzey rapalası çekerken Ali, “oltam takıldı” dedi. Ali’nin oltasını kurtarmaya çalışırken, oltada 3 – 4 Kg Sinarit olduğunu gördük. Bu Sinarit, Ali’nin ilk avıydı.

AliBagci-Oguzhan-SinaritAvi (4)        AliBagci-Oguzhan-SinaritAvi (2)        AliBagci-Oguzhan-SinaritAvi (1)

6 Kg rekor Sinarit için, Ali ve Oguzhan ile Adrasan Sahilinde buluştuk. Hava ve deniz çok güzeldi. Yönümüz Sulu Adaydı. Sulu Adaya kadar Palamut avı yaptık. Sulu Adanın çevresinde de bir kaç tur atıp Palamut avına devam ettik. Yeterli Palamut avı yapınca, Akya avına başlamaya karar verdik. Sulu Adada, Akya oltasını hazırlayıp, her iki oltayı da denize bırakarak, yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Yemli dip sırtısı ile %90 ihtimalle Akya avı yaparız. Uzunca bir süre yemli dip sırtısı avında, pek bir hareket olmayınca,  Ali’nin en sevdiği mola yeri olan Amerikan Koyuna gitmeye karar verdik. Denize girdikten sonra, sahilin sağ tarafında, buz gibi akan kaynak suyunda duş almanın keyfine doyum olmuyor. Molada güzelce dinlendikten sonra, azimle balık avı turuna yeniden döndük.

Sulu Adada büyük balık avı yapmaya kararlıydık. Azimle yılmadan dolaşmamızın meyvesini saat 17.30 gibi aldık. Tam Kelleci Burnuna doğru döndüğümüzde, Ali’nin kaloma boşalmaya başladı. Önceleri Akya avı yaptığımızı düşündük, ama zaman ilerleyip balığın çekişi azalınca, Sinarit avlamış olma ihtimalini düşünmeye başladık. Aşağıdan parıldayarak gelmeye başladığında, Sinarit avladığımızı anladık. Sinarit teknenin yanına geldiğinde, niçin o kadar bastığı anlaşıldı. Avladığımız Sinarit 6 Kg dı. 6 Kg Sinarit ile yeni bir REKOR kırmış olduk. Daha önceki Sinarit rekorumuz 5 Kg üstüydü. 6 Kg Sinarit bizi ziyadesiyle mutlu etmişti. Sinarit avladıktan sonra, balık avına devam etmenin çok anlamı kalmamıştı. Oltaları toplayıp, keyifle Adrasan Sahilinin yolunu tuttuk.

Şimdiye kadar yaptığımız büyük balık avları içinde en değerlisinin, bu 6 Kg REKOR Sinarit avı olduğunu söyleyebilirim.

 

 

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.