Ali Bagci – Cagatay – Akya Avı

Ali, her sene balık avı turlarına, bir sene önceden rezervasyon yaptırarak gelir. Ali balık avı için programını bir sene önceden ayarlaya bilmekte. Her geldiğinde, yanında başka bir arkadaşını getirerek, onların da büyük balık avı konusunda bir tecrübesi olması için elinden geleni yapar. Ali’nin sayesinde, pek çok arkadaşı büyük balık avı ile tanışarak, bu dünyaya adım attı.

Bugün Ali, Çağatay ile gelmişti. Amaç, Akya avı yapmaktı. Son günlerde Akya avını Pırasalı Ada istikametinde yaptığımız için, Pırasalı Adaya doğru dümen kırdık. Yolda yemlik Palamut avı yaptık. Pırasalı Adaya ulaştığımızda, Yemlik Palamut avını bitirmiştik. Pırasalı Adada Akya oltasını hazırlayarak, mavi derinliklere bıraktık. Pırasalı Adada dolaşmadık yer bırakmadık. Artık, öğle saati gelmişti. Son bir tur atarak, Yarasalı Mağara istikametine dönmüştük. Tam Köşeden içeri giriyordum ki, Ali’nin kaloma hızla boşalmaya başladı. Açık suda olmamıza rağmen aşağının kayalık olduğunu düşünerek, tekneyi daha açık suya doğru almaya başladığımda, Ali Akya avıyla mücadeleye başlamıştı. Ali Akya avı yapmış olmaktan memnun bir şekilde mücadelesini sürdürürken, Akya teknenin altında gözükmeye başlamıştı. Akya teknenin yanına geldiğinde uzanıp tekneye aldık. Ali, 8 Kg Yazılı Orkinos avından sonra, şimdi de 9 Kg Akya avı yapmıştı. Akya avı, hep bizi sevindiren bir avdır. Akya avından sonra, öğle molası vermeye ve dinlenmeye çekildik.

Öğle molası bitince, bir süre Akya avı için dolaştık. Eğer, öğleden sonra Akya veya başka büyük balık avı yapabilseydik, tut bırak yöntemine uygun bir şekilde geri bırakacaktık. Öğleden sonraki dolaşmalarımız netice vermeyince, çok üstelemeyip, saat 18.00 gibi dönüşe geçtik. Öğle saatlerinde yapmış olduğumuz Akya avı bizi yeterince mutlu etmişti.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.