Burak Gülyanar-Sinan Çelebi – AKYA AVI

AKYA AVI VİDEOSU

Balık avı turu, sabah erkenden tekneye biner binmez başladı. Balık avı turu, Palamut için yüzey sırtısı çekerek başladı. Oltaları denize bırakır bırakmaz, Palamutlar birer birer oltamıza gelmeye başladı. At çek yaparak, Palamut avına devam ediyorduk. Adrasan Koyundan çıkmadan, on tane Palamut kovadaydı. Birkaç tane de, koyun dışında avladık. “Koy civarında Palamut bu kadar bolsa, Akya da buradadır” diyerek. Palamut için çekmekte olduğumuz yüzey sırtılarını topladık. Palamut’u yem yaptığımız, Akya oltasını hazırlayıp, oltaları sırayla denize bıraktık.

Palamut koy içinde bu kadar bolsa, Akya Adrasan Fenerinin açığında olmalıydı. Adrasan Feneri açığında, birkaç tur attık. Bu esnada, Burak’ın oltasının kaloması hızla akmaya başladı. Burak heyecan içinde oltayı çekmeye başladı. Hepimiz Akya’nın gelmiş olmasına çok sevinmiştik. Heyecanla çekmeye başladıktan birkaç dakika sonra, oltadan kurtuldu. Burak, bu duruma çok üzüldü. İlk balığı kaçırmak, ilk balığı kaçırmak içimizde çok güzel duygular oluşturmamıştı.

Palamut bozulduğu için Akya oltasını tazeleyerek, oltaları tekrar suya bırakıp, Akya avına Adrasan Fenerine daha yaklaşarak devam ettik. Fenerin önünden geçip, Adrasan Koyuna doğru girmeye başladığımız esnada, Burak’ın elindeki oltanın kaloması tekrar hızla boşalmaya başladı. Akya oltadaydı. Burak, kaçan ilk Akya’dan sonra, bu balığında kaçma ihtimali karşınında, heyecan içindeydi. Bu Akya’yı çekersek, bu Burak’ın ilk Akya’sı olacaktı. İlk Akya avı olması dolayısı ile çok heyecanlanmıştı. Burak’tan, oltayı yavaş çekmesini isterken, ben de tekneyi, koyun ortasına doğru yanaştırdım. Taşlardan uzaklaştığımıza kanaat getirince, motoru durdurup, Akya mücadelesine odaklandık. Burak, yorulunca oltayı Sinan’a verdi. Bu şekilde biraz dinlendikten sonra, tekrar oltayı çekmeye devam etti. 25 – 30 dakika sonra, Akya teknenin altında parıldayarak dönüyordu. Hemen tekneye aldık. Akya’yı teknede görmek Burak ve Sinan’ı çok mutlu etmişti. Burak’ın yakalayıp, tekneye aldığı ilk Akya olmuştu. Darısı, bundan sonraki avlara… 

 

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.