DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

Denizde Büyük Balık Avı Tecrübesini Yaşadılar

DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

Deniz kenarından uzakta yaşamını sürdüren insanlar balık avı hobisini tatlı su avcılığı yaparak giderir. Arkadaşlarda Ankara’da yaşadıkları için tatlı suda avcılık yaparak yakala bırak düzeyine kadar gelmişler. Balık avını sadece yiyecekleri balığı avlayıp sonrasını bırakarak sürdürüyorlarmış. Hatta 20 Kg tatlısu balıkları dahi bırakacak kadar ustalaşmışlar.

DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

Deniz Balıkçılığına Yöneliş

Belli düzeye gelen insanlar kendilerini geliştirmek için daha farklı yollar ararlar. Bu arayışı tatmin edecek en doğru yer deniz balıkçılığıdır. Deniz balıkçılığında avlanılacak alan daha geniştir. Bu yüzden balık çeşitliliği daha fazladır. Derinliğe bağlı olarak balık boyları da büyük olur. Denize yönelmede amaç da, daha çeşitli büyük balıkların avını yapmak olmalıdır.

DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

Antalya Adrasan’da İlk Büyük Balık Avı Deneyimi

Arkadaşlar bu düşüncelerle büyük balık avı turu yapmaya karar vermişler. Bu yüzden Adrasan‘ın yolunu tutmuşlar. Sabah erkenden buluşup Adrasan Koyunda açıldık. Önce yemlik balık avı yaptık. Yemlik balık avı çok verimli geçti. Bu arada büyük balık avında kullandığımız çıkrık makinelerin kullanımını da öğrendiler.

Daha Sulu Adaya varmadan yemlik balıkları avladık. Yeterli yemlik balık avlayınca Sulu Adaya olta çekmeden gittik. Yol boyunca yapacağımız büyük balık avının detayları konusunda sohbet ettik.

DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

Sulu Adanın Açığında Büyük Balık Avı Başladı

Sulu Adanın açığında uygun pozisyonu alıp Akya oltasının hazırlığına başladık. Hazırlık bitince hemen büyük balık için yemli dip sırtısı çekmeye başladık. Sulu Ada çevresinde büyük Akya sürüleri olmasına rağmen balık almak kısmet olmadı. Birkaç defa Balon Balıkları yemlere zarar verdi.

Büyük Balık Bizi Adrasan Fenerinde Bekliyormuş

Saat 10.30 gibi Sulu Adadan ayrılıp Adrasan Koyuna yöneldik. Adrasan Fenerinin açığında bir tur atık. Aynı istikamette geri dönmüştük ki, kaloma şiddetle boşalmaya başladı. Balık çok uzun aralıklarla kalomayı boşaltıyordu. Balığın çok büyük olduğu belli oluyordu. Tekneyi ağır yolla açık denize doğru sürdük.  Böylece balığı biraz daha açık suya aldık. Bu yöntemle balığı biraz daha yormuş olduk. Sonrasında mücadele yarım saat kadar sürdü. Teknedeki herkes bir kaç defa balıkla mücadele etti.

Artık herkes iyice yorulmuştu. Bu şekilde hepimiz büyük balık avlama hevesimizi almıştık. Balığı teknenin yanına kadar çektik. Sonra uzanıp balığı tekneye aldık.

Deniz Balıkçılığı Başka Bir Aşktır

Göl balıkçılığından sonra arkadaşlar 20 Kg civarı bir büyük balığın avını yaparak tuzlu su balıkçılığına ve deniz ortamına da alışmış oldular. Artık bu avdan sonra onlar deniz ortamında da büyük balık avcısı oldular. İlerleyen günlerde bu avın heyecanı onları tekrar deniz ortamına çekecektir. Kim bilir belki de çok yakında…

DENIZDE BUYUK BALIK AVI TECRUBESINI YASADILAR

https://www.adrasanbalik.com/buyuk-balik-avi-heyecanini-hep-beraber-yasadilar/.html

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/H2SPC8epPHE

Denizde Büyük Balık Avı Tecrübesini Yaşadılar

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.