BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

Büyük Akya Avlamayı Kafalarına Koyarak Geldiler

BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

Hemen herkes balık avına ufak balık avlayarak başlar. Ufak balık avını yakın çevrede yapabilmek mümkündür. Bu yüzden maliyeti düşüktür. Ufak balık için bir oltanın maliyetini her amatör balıkçı karşılayabilir. Ufak balık için çok fazla uzaklara seyahat etmeye de gerek yoktur. Üstelik av yapmak için çok fazla bir şey bilmek de gerekmez. Uygun bir olta, güzel bir mera yeterlidir. Birazda oltayı atmayı, yemi bağlamayı öğrenince gerisi uğraşmaya kalır. Oltaya balıklar takıldıkça ustalaşma süreci de başlar. Bu yüzden geniş kitleler tarafından tercih edilir.

BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

Büyük Balık Avı Hayali Her Avcı Kurar

Ufak balık avı yapan herkesin aklında hep büyük balık avlama hayali vardır. Bir süre sonra ufak balık avı avcıyı tatmin etmez olur. Her ava gittiğinde “bugün oltama büyük balık takılsa” diye dua eder. Kimisinin duası gerçek olur. Ama o av hazır olmadığı ve oltası uygun olmadığı için büyük balığı kaçırır. Bazen bu birkaç defa tekrarlanır. Bir aşamadan sonra avcının canına tak eder. Sonunda büyük balık avı yapmak için ne gerekiyorsa yapmaya karar verir.

BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

Ama büyük balık avı ufak balık avı kadar ucuz bir iş değildir. Öncelikle bilgi edinmek gerekir. Büyük balık avı için o kadar çok yöntem ve teknik vardır ki. Önce yönteme kara verip o yöntemin tekniğini öğrenmek gerekir. Ama bir yöntemi birçok teknikle yapanları görünce kafalar karışmaya başlar. Sonra makine ve kamış seçimi ayrı bir mesele olur.  Seçilen yönteme uygun kaliteli malzeme seçimi ayrı bir iştir. Bir sürü malzeme alınır. Ama ihtiyaçlar ve beğeniler hiç bitmez. Avcı her gördüğünü almaya kalkar. Ama bir de bakar ki, daha hiç av yapmadan bir sürü harcama yapılmış. Bütün bu malzemenin nasıl kullanılacağı ayrı bir meseledir. En iyisi bir bilene danışmak ve desteğini almaktır.

BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

Büyük Balık Avı Rehberlik Desteği Gerektirir

Büyük balık avı daha üst düzey teknik bilgi gerektirir. Bunun en önemli sebebi balığın çok güçlü olmasıdır. Yüksek çekme gücü, üstün kafa vuruşuyla birleşince üst düzey teknik bilgi gerektirir. Bu sebeple avlanmak istenen balığa uygun rehberlik hizmeti alınması doğru bir tercih olur. Ustasından öğrenilen doğru bilgi, kişinin daha hızlı bir şekilde büyük balık avını öğrenmesini sağlar. Tehlike yaşamadan ve sıkıntıya düşmeden büyük balıklarla uğraşmak için tecrübe desteği çok önemlidir.

Büyük Balıkta En Önemlisi Avcının Av Yapma İsteğidir

Arkadaşlarla sabah Adrasan Sahilinde buluştuk. Tekneye bindiklerinde “biz Akya avlamaya geldik” dediler. “İnşallah” derken yüzümde bir gülümseme belirdi. Olara “büyük balık avını ne kadar çok isterseniz, o kadar çok yakalama şansınız olur” dedim. Katılımcıların pozitif enerjisi ne kadar yüksekse büyük balık avlamaya o kadar yakınız demektir. Başarıya, sadece ona inananlar ulaşabilir.

Oltaları maviliklere salıp yemlik balık avlamak için sırtı çekmeye başladık. Sulu Ada yolunda 2 -3 tane yemlik balık avı yaptık. Sulu Adada Akya Oltasını hazırlayıp büyük balık için dip sırtısı çekmeye başladık. Tek olta çektiğimiz için arkadaşlar oltayı sırayla tutacaklardı.

Büyük Balık Avına Başlıyoruz

On dakikalık periyotlarda oltanın el değiştirmesine karar verdik. İlk turda on dakika olmuştu. Oltayı tutan arkadaş oltayı diğer arkadaşına verdi. Diğeri oltayı yeni eline almıştı ki, kalomayı boşaltmaya başladı. Daha onun süresinden bir saniye geçmemişti. Herkes şaşkın bir şekilde birbirine bakıyordu. Avcılarımız ve avladığımız Akya aynı anda şoka girdi. Arkadaşlara “Akya şokta şu an fazla çekmiyor” dediğimde. “Abi Akya mı, biz mi şoktayız belli değil” diyorlardı.

Bir süre onları sakinleştirip büyük balıkla mücadeleye döndürmeye çalıştım. Bu arada tekneyi taşlık bölgeden uzaklaştırmaya çalışıyordum. Bir süre sonra Akya da, arkadaşlar da şoktan çıktı. Artık balıkla mücadeleye başlamıştık. Yarım saat süren mücadeleden sonra Akya teknedeydi. Herkesin yüzü gülüyordu. Ava pozitif enerjiyle başlamanın ödülünü almanın sevincini yaşıyorlardı. Bu av inananın başarıya ne kadar yakın olduğuna güzel bir örnek oldu.

BUYUK AKYA AVLAMAYI KAFALARINA KOYARAK GELDILER

BALIK TURLARI

Büyük Balık Avı Videosu: https://youtu.be/MdN05T9E_Ac

Büyük Akya Avlamayı Kafalarına Koyarak Geldiler

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI EĞİTİMİ, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.