INANCLA BALIK AVINA GELEN TROFE AKYA AVINI KOLAYCA YAPAR

Akya Avı Video ve Resimleri

Balık avına yüzey rapalası çekerek başladık. Adrasan güzel bir güne başlıyordu. Oltaları denize bıraktıktan sonra kahvaltı yaptık.  Sulu Adaya gidene kadar birkaç Palamut avladık. Sulu Adanın etrafında da bir süre dolaştık. Saat 09.30 da yeterli yemlik Palamut avlayınca, Akya için Palamut’u yem yaparak Akya oltasını hazırladık.

Öğlene kadar Akya oltalarıyla dolaştık. Bu süre zarfında oltamıza Balon Balıklarının dışında dokunan olmadı. Akya umutlarımız boş çıktı. Saat 12.30 da balık avına ara verip yemek ve dinlenmek için Amerikan Koyuna gittik.

Ali, Amerikan Koyunu çok sever. Özellikle denizden çıktıktan sonra, koyun sol tarafından çıkan kaynak suyunda duş almaya bayılır. Yemekten sonra güzel bir uyku gibisi yoktur. Birçok kişi buradaki bir saatlik huzur dolu uykunun, hayatlarının en güzel uykusu olduğunu söyler.

Saat 15.30 da balık avı turumuza devam etmek için tekrar denize açıldık. Doğruca Sulu Ada’ya geçtik. Sulu Ada Akya avlamak için bir saattir dolaşıyorduk. Sabahtan beri geçen bunca zamana karşılık, içimizde büyük balık avlayacağımıza dair tarifsiz bir inanç vardı. Bütün gün bu inançla dolaştık. Saat 17.00 gibi, Ali’nin kamış hızla eğildi ve ardından kaloma hızla boşaldı. İşte, aradığımız balık oltadaydı. Ali heyecanla oltayı çekmeye başladı. Ali çekmeye çalışırken kaloma öncekinden daha büyük bir şiddetle boşalmaya başladı. Balığın taşa girme ihtimaline karşılık tekneyi biraz Sulu Ada’dan, Adrasan tarafına doğru uzaklaştırdım. Mücadele bütün şiddetiyle devam ediyordu. Yorulan oltayı diğerine veriyordu. Hepimiz oltayı birkaç kez çektik. Burçin’in ilk Akya avı olduğu için o biraz acemilik çekiyordu. Oltayı çekerken daha önceki avların hiç bir şey olduğunu, balık avının bu olduğunu söylüyordu. Akya, teknenin altında gözüktüğünde, olta en son Ali’deydi. Akya parıldayarak ve daireler çizerek yukarı doğru geliyordu. Teknenin yanına geldiğinde Ali, Akya’yı bana doğru yanaştırdı. Akya’yı da uzanıp aldım. Artık Akya teknedeydi. Bizim de keyfimiz yerindeydi.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.