Jigging Yöntemiyle AKYA AVI – Nazım Akbilek

Jigging Yöntemiyle Akya Avı

Nazım, büyük balık avına gönül vermiş bir arkadaşımızdır. Her fırsatta, Adrasan’da düzenlemekte olduğumuz balık avı turlarına katılır. Bu turlarda; jigging yöntemiyemli dip oltası yöntemi ve dip rapalası ile dip sırtısı yöntemleriyle, büyük balık avı yaparız. Bazı günler, hava ve balığın durumuna göre, bu av yöntemlerinin hepsini deneyebildiğimiz gibi, bazı günlerde birini veya ikisini deneme şansımız olur.

Bu balık avı turunda, önce yemlik Palamut avlayıp, yemli dip sırtısı yöntemiyle Akya avlamayı denedik. Bütün uğraşlarımıza rağmen, Akya avlayamadık. Öğle molasından sonra, Pırasalı Adanın açığında jigging yöntemi ile Akya avı yapmaya karar verdik. Aklımızda, nedense hep Akya avlamak vardı. Büyük bir Akya avı yapma düşüncesi içimizde kabarıp duruyordu. Akya avı yapmadan içimiz rahat etmeyecekti.

Öğle arasından sonra, dinlenmiş ve Akya avı için yeniden hazır bir şekilde, Pırasalı Adanın açığına gittik. Pırasalı Adanın açığında, jigging için uygun bir yerde durarak,jigging yöntemi ile Akya avına başladık. Jig’leri suya bırakalı çok fazla olmadan, bir balıkönce benim oltama vurdu. Ama kancaya tam oturmadı. Hemen ardından, Nazım’ın kaloma hızla boşalmaya başladı. Sabahtan beri uğraşlar nihayet netice vermişti. Akya, Nazım’ın oltadaydı. Nazım Keyifle mücadele başladığında, ona yardımcı olmak için hemen oltamı topladım. Nazın, 20 – 25 dakikalık bir mücadeleden sonra, 6 – 7 Kg Akya’yı tekneye alırken, bende Akya’nın videosunu çekiyordum. Nazım’ın sevincine diyecek yoktu.

Jigging yöntemi ile avladığımız bu Akya ile, Nazım’ın jigging yöntemine inancı tam olarak artmıştı. Akya avının fotoğraflarını çektikten sonra bir de keyifle, çektiğim Akya avı videosunu da seyrettik. Artık teknede, büyük bir Akya ve bir de güzel bir Akya avı videosu vardı. Bir süre daha jigging yapmaya devam ettik. Birkaç balık vuruşu daha oldu. Her balık vurduğunda çok heyecanlandık. Ama balıkları almak kısmet olmadı. Jigging yapmaktan hevesimizi aldığımız için balık avını bırakarak, Adrasan’a dönüşe geçtik. Güzel bir av günü olmuştu.

 

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Jigging Yöntemiyle AKYA AVI – Nazım Akbilek için bir cevap

  1. kerem tolga der ki:

    Çok zevkli ama yorucu bir yöntem.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.