Sinarit Avı

Sinarit denizlerin en tedbirli ve stratejik avcısıdır. Çoğu zaman sürü halinde avlanmasına karşılık, günün ilerleyen saatlerinde yalnız avlanmayı tercih edebilir. Yalnız avda sürünün avantajlarını kullanamayacağı için stratejik avlar yapma zorunluluğu, Sinarit’i çok kurnaz ve çevik bir avcı yapmıştır. Sinarit kadar çok çeşitli av yöntemi uygulayan balık görmedim. Çok eminim ki, gördüğüm av yöntemleri Sinarit’in av yöntemlerinin ancak birkaç tanesidir. Sinarit’i her avlanırken gördüğümde farklı bir av yöntemi uyguluyordu. Bu sebeple Sinarit av yaparken denizde ortalığa savrulmayan balık yoktur. Sinarit avlanırken çevredeki bütün balıklar av konumundaymış gibi tetikte olur ve av süresi boyunca tedirginlik içindedir. O ortamda bulunduğunuzda bu durumu açıkça izlemek mümkündür.

Sinarit avlanma yöntemlerini çeşitlendirdiği gibi, avlanma alanlarını da çeşitlendirmiş çok usta bir avcıdır. Hemen her türlü alanda av yapabilir ve her alana uygun değişik avlanma yöntemleri vardır. Böylesine usta bir strateji uzmanı olan Sinarit’i avlamak ta hiç kolay bir iş değildir. Bu üstün özellikler, balık avına gönül vermiş, balık avını hayat tarzı haline getirmiş balık avı tutkunları için Sinarit’i en değerli av balığı konumuna getirmektedir. Hayatını Sinarit avlamaya adamış pek çok balık avı tutkunu vardır. Bu durum Sinarit’i çok saygın bir yere getirir. Bu yüzden Sinarit’in korunup, saygı duyularak ve şefkat ile avlanması gerekir. Sinarit avının tadımlık yapılması veya tut bırak yöntemine konu olması en doğrusudur. Balık avı tutkunlarının, avlanma tekniklerini geliştirmek için böylesi zeki stratejist avcılara her zaman ihtiyacı vardır. Balık avı böyle değerli avlarla anlam bulmaktadır.

En değerli balık avını anlatmanın en güzel yollarından biri, Sinarit avını anlatmaktan geçmektedir. Sinarit üstün avcı kimliği ile her türlü saygıyı hak etmektedir. Lütfen değerine ve üstün özelliklerine saygı duyarak Sinarit avı yapalım ve ne avladığımızı iyi bilelim. Balık avı böyle büyük avcılarla daha değerli ve anlamlı hale gelmektedir.

Menderes Yahşi hakkında

Menderes Yahşi: (Rehber ve dalış eğitmeni) 8 Mayıs 1962 senesinde İstanbul doğdu. İ.Ü. İktisat Fakültesini 1986 yılında bitirdi. 1989 - 1995 senelerinde bankacılık. 1995 - 2003 senesinde kurucularından olduğu Escortland Taksim'de bilgisayacılık yaptı. 2003 senesineden beri Antalya-Adrasan'da Deepfishing ve Adrasanbalik olarak, balık avı turları düzenliyor. Evli, bir çocuk babası.
Bu yazı BALIK AVI, BALIK AVI VİDEOLARI kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.